Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji”

Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji”

Dzień dziecka w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie pełen atrakcji, wśród nich będzie Piknik Literacki „Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami” oraz Gra Miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury” – oba wydarzenia poświęcone literaturze oraz czytelnictwu. Pozostały jeszcze wolne miejsca dla grup.

Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie elbląskich szkół podstawowych, z klas V i VI oraz gimnazjaliści z klas I i II. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej.

W grze weźmie udział 10 zespołów pięcioosobowych. Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadki, które będzie możliwe dzięki wskazówkom ukrytym w miejscach związanych z kulturą, ale również w zabytkach i atrakcyjnych miejscach turystycznych naszego miasta. Gra powinna rozegrać się maksymalnie w ciągu 3-4 godzinach. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: wejściówki na wydarzenia kulturalne, bony podarunkowe, gadżety, książki itp.

Zapisy do udziału w wydarzeniu już się zakończyły.

 

Przekaż znajomym