Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji”

Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji”

Dzień dziecka w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie pełen atrakcji, wśród nich będzie Piknik Literacki „Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami” oraz Gra Miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury” – oba wydarzenia poświęcone literaturze oraz czytelnictwu. Pozostały jeszcze wolne miejsca dla grup.

Piknik Literacki oraz Gra Miejska organizowane są w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie elbląskich szkół podstawowych, z klas V i VI oraz gimnazjaliści z klas I i II. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej.

– Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, pozostały ostatnie wolne miejsca dla drużyn, czas przyjmowania zgłoszeń wydłużyliśmy do 27 maja – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynator projektu. –  Jednocześnie zachęcamy grupy zorganizowane, klasy lub szkoły do zgłaszania się – telefonicznie lub mailowo – do udziału w Pikniku Literackim, dzięki temu będziemy mogli godzinowo rozplanować atrakcje i każdy będzie mógł skorzystać z tych stacji, które go zainteresują.

W grze weźmie udział 10 zespołów pięcioosobowych. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub szkoły. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadki, które będzie możliwe dzięki wskazówkom ukrytym w miejscach związanych z kulturą, ale również w zabytkach i atrakcyjnych miejscach turystycznych naszego miasta. Gra powinna rozegrać się maksymalnie w ciągu 3-4 godzinach. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: wejściówki na wydarzenia kulturalne, bony podarunkowe, gadżety, książki itp.

Zgłoszenia można przesyłać do 27 maja, jednak liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są pod linkiem:  http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/1-czerwca-ze-wiatowidem-piknik-literacki-i-gra-miejska/.

Zainteresowani mogą kontaktować się z Agnieszką Tkaczuk (55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Udział w grze miejskiej i pikniku jest bezpłatny.

Przekaż znajomym