ukraina-flaga-bibula

Na różne sposoby można w tych dniach pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Po zbiórce darów i planowanym koncercie, kolejnym pomysłem, który ma wymiar czysto symboliczny, jest możliwość zrobienia zdjęcia nawiązującego do ukraińskich barw.

Co robimy?

Wystarczy zestawić dwa różne przedmioty w niebieskich i żółtych barwach, uformować je w ukraińską flagę i zrobić jej zdjęcie lub z taką flagą do zdjęcia zapozować.

Niebieski i żółty samochód, dwie pomalowane twarze, przypadkowo napotkana kompozycja układająca się w ukraińskie barwy… propozycje mogą być różne, dlatego w szacunku dla barw narodowych, liczymy na pomysłowość elbląskich internautów.

Gdzie wysyłamy?

Zdjęcia przesyłamy na adres promocja@umelblag.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Akcja potrwa do 9 marca. Po jej zakończeniu wszystkie zdjęcia przesłane zostaną do ukraińskiego Tarnopola, miasta partnerskiego Elbląga.

Co manifestujemy?

W akcji nie chodzi o deklaracje polityczne, ale o prosty gest, że w tym trudnym dla Ukrainy czasie pamiętamy o jej obywatelach. Liczymy, że kiedy mieszkańcy Tarnopola zobaczą nadesłane z Elbląga zdjęcia poczują chwilę wytchnienia i świadomość, że ktoś o nich myśli…

Łukasz Mierzejewski

Fot. praca wykonana przez uczniów Gimnazjum nr 6

Przekaż znajomym