Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Widzowie kina Światowid w Elblągu zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Festiwal potrwa od 22 do 30 września. Program i bilety dostępne w kasach kina.

O tytuł najlepszego filmu 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci oraz statuetkę Kwiatu Paproci powalczy osiem produkcji dla młodych widzów w wieku 4-12 lat. Pięć z nich to tytuły, które widzowie Kina Dzieci obejrzą w Polsce jako pierwsi. Każdemu z konkursowych filmów przyświeca tegoroczne hasło Festiwalu – Ku nowej przygodzie.

W sobotę 22 września będzie można zobaczyć m.in. aktorską ekranizację książkowego hitu Svena Nordqvista Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka o kocie o duszy krnąbrnego dziecka i jego opiekunie Pettsonie oraz duńską produkcję Jestem William o niezwykłej przygodzie w małym miasteczku, z odrobiną dreszczyku emocji i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

W niedzielę 23 września zawita do nas animacja z Estonii Kapitan Morten i Królowa Pająków. To zaskakująca opowieść o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i sile charakteru. Premierę na festiwalu będzie miał również aktorski film z Serbii Łowcy czarownic z charyzmatyczną rolą Mihajlo Milavića. W filmie dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica, postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, rzucony na tatę dziewczynki. To wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

Program na 22-23 września:

22.09., godz. 12:00, Pettson i Findus – najlepsza Gwiazdka,  4+

22.09., godz. 13:30, Jestem William, 9+

23.09., godz. 12:00, Kapitan Morten i Królowa Pająków, 6+

23.09., godz. 13:30, Łowcy czarownic, 9+

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Przekaż znajomym