Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie  EastWest Rockers

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie EastWest Rockers

Turbinalia 2017 coraz bliżej. W tym roku rozpoczną się 27 maja a zakończą 3 czerwca. Jak co roku zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! W tym roku na scenie zagrają: Hook, Tabu oraz Eastwest Rockers. Scena tradycyjnie stanie na Wyspie Spichrzów a wstęp dla wszystkich wolny. Koncerty, to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano dla mieszkańców i studentów.

– Mam nadzieję, że atrakcje jakie przygotowaliśmy w tym roku, zainteresują zarówno naszych studentów, jak i samych mieszkańców Elbląga i oba te środowiska wzajemnie się zintegrują – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Żmuda, Przewodniczący Rady Studentów PWSZ w Elblągu.

Muzycznie

Koncerty główne tegorocznych Turbinaliów odbędą się w piątek 2 czerwca na Wyspie Spichrzów. Wówczas na każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w imprezie czekać będą konkursy z nagrodami oraz występy muzycznych gości. Na początek o 18:00 zagra zespół Hook. Przed godziną 20:00 na scenie pojawią się przedstawiciele muzyki reggae tj. zespół Tabu. Gwiazdą wieczoru będzie występ EastWest Rockers (godz. 21:30), który powraca do grania po dłuższej przerwie.

Na sportowo

Tradycyjnie już dość sporą część elbląskiego święta studentów zajmują wydarzenia sportowe. Tak też będzie i tym razem. W tym czasie odbędą się: XVIII Otwarte Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Marszach na Orientację w Parach (27 maja – Bażantarnia), Międzyinstytutowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Rektora PWSZ w Elblągu (29 maja – sala widowiskowo-sportowa CSE „Światowid”) – więcej informacji TUTAJ, Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Futsalu ( 29 maja, sala IV LO w Elblągu), III Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ w Elblągu o Wiosło Rektora (30 maja, starówka, rzeka Elbląg) więcej informacji TUTAJ, Mecz Piłki Nożnej o Puchar Turbinaliów 2017 pomiędzy studentami a pracownikami uczelni (31 maja, boisko przy IV LO), Turniej Badmintona o Puchar Rektora PWSZ w Elblągu (31 maja, teren zielony przy Domu Studenckim na Wspólnej), Mistrzostwa PWSZ w Sportach Barowych (1 czerwca, Yolo Club) oraz Piknik Żeglarski w Nadbrzeżu (3 czerwca).

Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się również wspólne grillowanie przy akademiku na Wspólnej. Obok konkursu na najlepszą potrawę z grilla i do grilla, będzie można również zagrać w badmintona i siatkówkę. Nowością będzie „Kino pod Gwiazdami”, kiedy to będzie można obejrzeć film w plenerze. Trwa głosowanie na filmy jakie zostaną wówczas pokazane. Zakończy się ono 18 maja. Do wyboru są m.in.: „Bogowie Egiptu”, „Rozumiemy się bez słów”, „Pokój” czy „Dobrze kłamać w miłym towarzystwie”. Sonda oraz wszystkie propozycje filmów znaleźć można TUTAJ

Naukowo

W ramach tegorocznego święta studentów, odbędzie się również konferencja studencka Integralia, prezentująca wymiary studenckiej humanistyki. Wygłaszając na konferencji studenci z całego kraju analizują rozmaite obszary humanistycznej refleksji: literaturoznawczy, językoznawczy, translatorski, edukacyjny, dydaktyczny, społeczny. Referaty mogą odnosić się zarówno do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych, związanych z refleksją nad konkretnym materiałem badawczym. Zaprezentowane referaty mogą być efektem pracy nad konkretnymi zagadnieniami w ramach ćwiczeń, konwersatoriów, seminariów (dopuszcza się zatem rozmaite prace zaliczeniowe, fragmenty przygotowywanych prac licencjackich, magisterskich, pod warunkiem, że stanowią one pewną całość).

Konferencja odbędzie się 1 czerwca (czwartek) o godzinie 9:00 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym przy ul. Czerniakowskiej. Wstęp wolny.

Radośnie

Podczas elbląskiego święta braci studenckiej nie może zabraknąć również tradycyjnego pochodu ulicami miasta. W tym roku odbędzie się on we wtorek, 30 maja. Studenci, którym towarzyszyć będą również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w samo południe wyruszą z ul. Grunwaldzkiej, by godzinę na starówce symbolicznie odebrać od władz miasta klucz do bram miasta. Po zakończeniu pochodu na rzece Elbląg odbywać się będzie festyn wodny oraz zabawa dla wszystkich w Tawernie Tortuga.

Na bieżąco informacji o wydarzeniach odbywających się podczas tegorocznego święta studentów szukajcie na stronie: pwsz.elblag.pl, koncie na Facebooku: facebook.com/Turbinalia/ oraz oczywiście na mlodyelblag.pl.

Młody Elbląg jest również patronem medialnym tego wydarzenia.

Poniżej prezentujemy pełny harmonogram elbląskich Turbinaliów 2017

NIEDZIELA-WTOREK 21-23.05.2017

Turbinalia Tour`2017

Rajd „Rowerowy Potop” – Karlskrona (Szwecja)

SOBOTA 27.05.2017

XVIII Otwarte Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Marszach na Orientację w Parach

Start: 9:00

Miejsce: Las Komunalny „Bażantarnia” (start przy Muszli Koncertowej)

PONIEDZIAŁEK 29.05.201

Międzyinstytutowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Rektora PWSZ w Elblągu

Start: 16.45

Miejsce: CSE „Światowid” Pl. Jagiellończyka 1

Mistrzostwa PWSZ w Elblągu w Futsalu

Start: 18.30

Miejsce: IV LO przy ul. Sienkiewicza 4

WTOREK 30.05.2017

Parada instytutów – przemarsz ulicami miasta

Start: al. Grunwaldzka – meta Stare Miasto, w pobliżu Mostu Wysokiego

O godz. 12:00 wyruszamy z al. Grunwaldzkiej. Pochód trwa do godziny 13:00. Po zakończeniu następuje symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przez Pana Prezydenta. Następnie rozpoczynamy festyn wodny.

Festyn wodny – III Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ w Elblągu o Wiosło Rektora
1) wyścig sztafet instytutowych – 4 kajaki (2 os. na jeden instytut)

2) wyścig reprezentacji wykładowców – 2 os. z instytutu

Miejsce: Stare Miasto

Po zakończeniu festynu rozpocznie się zabawa w Tawernie Tortuga.

ŚRODA 31.05.2017

„Wielkie żaków grillowanie – WSPÓLNIE NA WSPÓLNEJ”

Od godziny 17:00 wspólne grillowanie

Mecz piłki nożnej o puchar Turbinaliów 2017 – Studenci vs Pracownicy

Start: 16:30

Miejsce: boisko IV LO

Turniej Badmintona o puchar Rektora PWSZ w Elbląg

Start: 16:30

Miejsce: Teren Domu Studenckiego przy ul. Wspólnej

„Kino pod gwiazdami” – od 21:30

Miejsce: Teren Domu Studenckiego przy ul. Wspólnej

CZWARTEK 01.06.2017

Konferencja Studencka Integralia 2017 – wymiary studenckiej humanistyki

Od godziny 9:00

Miejsce: Instytut Pedagogiczno-Językowy, ul. Czerniakowska 22

Mistrzostwa PWSZ w Sportach Barowych – IV edycja 18:00 – 24:00

Miejsce: YOLO Club

Od godziny 18:00 do 20:00 odbywają się zawody w kręgle oraz bilard. Po zawodach – dyskoteka. Koniec imprezy o 24:00

PIĄTEK 02.06.2017

Koncerty gwiazd

Miejsce: Wyspa Spichrzów

  • 18.00 – rozpoczęcie koncertu

  • 18.10 do 19.40 – występ zespołu HOOK

  • 18.40 do 19.55 – przerwa / konkursy

  • 19:55 – 21.15 – występ zespołu TABU

  • 21.15 – 21.30 – przerwa / konkursy

  • 21.30 – 23.00 – występ zespołu EastWest Rockers

SOBOTA 03.06.2017

Piknik żeglarski „Nadbrzeże 2017”

Miejsce: Nadbrzeże k/Elbląga; wyjazd z Elbląga godz.11:00

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany harmonogramu oraz przebiegu całego Festiwalu

 

Przekaż znajomym