• 17 stycznia 2022

UWM zawiesza zajęcia

 UWM zawiesza zajęcia

Fot. pixabay.com

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdecydował o zawieszeniu zajęć dydaktycznych uczelni na czas regionalnego lockdownu – poinformowała uczelnia w komunikacie. Zawieszenie nie obejmuje kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Przyborowski poinformował w komunikacie, że zawieszenie zajęć dydaktycznych w siedzibie uczelni wiąże się z bardzo trudną sytuacją epidemiczną w Olsztynie i w regionie.

„Zawieszam zajęcia dydaktyczne zaplanowane do realizacji w siedzibie uczelni na okres dwóch tygodni, tj. do 14 marca 2021 roku. Na wniosek koordynatorów przedmiotów dziekani wydziałów, dyrektorzy SZP i filii w porozumieniu z prorektorem ds. kształcenia proszeni są o podjęcie decyzji o prowadzeniu tych zajęć online lub o przesunięciu ich realizacji na późniejszy okres” – poinformował prof. Przyborowski zaznaczając, że zawieszenie tradycyjnej formy zajęć nie obejmuje studentów medycyny i pielęgniarstwa.

Decyzją rządu od poniedziałku klasy I-III szkół podstawowych powrócą do zdalnej formy prowadzenia lekcji.

Od soboty w woj. warmińsko-mazurskim obowiązuje regionalny lockdown. Zamknięte są hotele, kina, teatry, nie można korzystać z basenów, a imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Zamknięte są galerie handlowe. Lokalny lockdown ma trwać co najmniej do 14 marca. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Zobacz także