• 17 stycznia 2022

NFZ najlepszy w streetballu

 NFZ najlepszy w streetballu

Fot. MOSiR

Na Torze Kalbar odbył się kolejny turniej koszykówki ulicznej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W zabawie wzięło udział rekordowe 19 zespołów, które rywalizowały w systemie „brazylijskim”, czyli do dwóch porażek.

Turnieje streetballa cieszą się coraz większą popularnością. Każdy kolejny przyciąga mnóstwo fanów tej dyscypliny. Doceniają oni dobrą organizację oraz przyjazną, sportową atmosferę, która panuje podczas gry. Klimatyczna muzyka i doping znajomych w dodatkowy sposób motywuje zawodników i zawodniczki do jeszcze celniejszych rzutów.

W pierwszej części turniejowej drabinki ekipa My od Pana Kalfasa, pokonała w walce o finał drużynę NFZ 12:10. Dzięki temu została głównym faworytem zawodów. Na jej korzyść przemawiał także fakt, że wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. W drugiej części w starciu o strefę medalową drużyna Stój bo strzelam ograła Swimming Pool 13:4. NFZ, po porażce w poprzednim pojedynku, miało jeszcze szansę na finał i ją wykorzystało. W grze o tytuł znów zatem zmierzyły się te same zespoły. Jednak rewanż udał się zdecydowanie lepiej chłopakom z NFZ, którzy triumfowali w najważniejszym starciu 19:11.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i statuetki. Szczegółowe rezultaty zawodów, a także galeria, dostępne są na stronie mosir.elblag.eu. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i zapraszamy na kolejne, które odbędą się w wakacje.

Klasyfikacja turnieju

1. NFZ

2. My od Pana Kalfasa

3. Stój bo strzelam

4. Swimming Pool

5-6. 1,2,3 Team, Lubron ma wychodne

7-8. Z wiatrem, JH Dimoz

9-12. FC Petarda, Gibżdryk, Dream Team, Nie mam pojęcia

13-16. XYZ, Czadowe Chłopaki, Ceglarze FC, Rakuzan

17-19. Bilski, FC Ogórki, Rajza

Zobacz także