• 17 stycznia 2022

Taneczne emocje już w najbliższy weekend

 Taneczne emocje już w najbliższy weekend

Fot. nadesłane

Przed nami najważniejsze wydarzenie taneczne w Polsce. Już jutro (19 czerwca) w Elblągu odbędzie się Puchar Europy w tańcach standardowych. Do sportowej rywalizacji stanie europejska czołówka, łącznie 21 najlepszych par tanecznych.

Przed nami weekend pełen prawdziwych emocji. Kilkaset tancerek i tancerzy rywalizować będzie w wysokiej rangi turniejach tanecznych, które odbędą się w dniach 19 i 20 czerwca. Najważniejszą imprezą weekendu i zarazem najważniejszą tegoroczną imprezą taneczną w Polsce, będzie rozgrywany w sobotę (19 czerwca), Puchar Europy w tańcach standardowych. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpi 21 najlepszych w Europie par tanecznych. Wśród tej europejskiej czołówki nie zabraknie elbląskich akcentów. Na parkiecie zobaczymy wicemistrzów Polski FTS Katarzynę Czyżyk i Michała Zacharewicza, zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Innymi interesującymi akordami tanecznego elbląskiego weekendu będą turnieje z bardzo mocną obsadą. Tancerze z całej Polski staną do rywalizacji m.in. w Mistrzostwach Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar wraz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Puchar Europy w tańcach standardowych

W imprezie udział weźmie absolutna czołówka tancerzy z Europy. Na parkiecie sali widowiskowo – sportowej zobaczymy Mistrzów Świata czy Mistrzów Europy.

Organizacja tak wysokiej rangą imprezy może się odbyć dzięki akredytacji World DanceSport Federation (WDSF), jaką otrzymała Federacja Tańca Sportowego.

– Cieszy fakt, że po raz kolejny światowa federacja zaufała naszej wiedzy, kompetencjom i możliwościom organizacyjnym. Tym bardziej że po przebudowie i remoncie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dysponuje zapleczem infrastrukturalnym na bardzo wysokim poziomie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Jestem przekonany, że turniej w Elblągu będzie stał na najwyższym poziomie i że wszystkie pary uczestniczące w tym tanecznym święcie na długo zapamiętają pobyt w Elblągu – dodaje Antoni Czyżyk.

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina i Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego.

Mistrzostwa Polski FTS

Wiele zdolnych i ambitnych par tanecznych rywalizować będzie w Elblągu o tytuły Mistrzów Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Mistrzostwa Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych to wyjątkowa impreza. Taneczne emocje, rywalizacja i jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności. W sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca do współzawodnictwa przystąpią tancerze z całego kraju. Wśród nich również wielu elblążan.

Poza aspektem sportowym należy pamiętać, że taniec to także pasja i filozofia życia. Młodzi tancerze, którzy staną do rywalizacji w zbliżających się MP FTS Dzieci i Juniorów, mogą związać się z tańcem na wiele lat, rozwijać się i kształcić w duchu tanecznego współzawodnictwa.

W sobotę i niedzielę na parkiecie sali widowiskowo – sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu widzowie będą podziwiać kilkadziesiąt par. Tradycyjnie już na wieczornych galach wystąpią najlepsi z najlepszych.

Taneczne Pomosty

„Pomosty” to znany i lubiany przez uczestników turniej tańca towarzyskiego o wieloletniej tradycji. Zawody na stałe wpisały się kalendarz imprez naszego miasta.

– Tegoroczne „Pomosty” towarzyszyć będą Pucharowi Europy oraz Mistrzostwom Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych. Turniej ten będzie osobno klasyfikowany i oceniany – mówią organizatorzy.

W trakcie zawodów pary będą prezentować się zarówno w kombinacji tańców, jak i oddzielnie w stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Jest to impreza adresowana do osób, które z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Podczas zawodów konkurować będą ze sobą pary dziecięce i młodzieżowe na różnym poziomie zaawansowania. Celem turnieju jest promocja sportowego tańca towarzyskiego. Tancerze mają także szansę na podwyższenie klasy tanecznej.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” odbędzie się 19 i 20 czerwca, na sali widowiskowo – sportowej w CSE Światowid w Elblągu.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Zobacz także