• 17 stycznia 2022

W szczypiorniaku porozumienie

 W szczypiorniaku porozumienie

Fot. pixabay.com

Porozumienie dotyczy upowszechniania, popularyzacji oraz szkolenia w dyscyplinie piłka ręczna. Zawarte zostało między podmiotami: Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, EKS Start Elbląg, MKS Truso Elbląg i KPR Elbląg.

Ustalenia zawarte w porozumieniu dotyczą szeroko pojętej współpracy między poszczególnymi podmiotami, określa jasno zasady funkcjonowania klas sportowych o profilu piłka ręczna w SSP3, szkolenia grup dzieci i młodzieży w poszczególnych Klubach Sportowych oraz realizacji zadań związanych z wymianą doświadczeń, szkoleniem kadry trenerskiej oraz płynnym przechodzeniem zawodników grup młodzieżowych z MKS Truso do EKS Start Elbląg i KPR Elbląg na zasadzie 4M, czyli minimum cztery miejsca gwarantowane dla wychowanków elbląskich klubów. W ramach współpracy określono również ocenę pracy podmiotów po każdym roku do 31 sierpnia. Kluby zobowiązały się do wsparcia szkoły w prowadzeniu naboru do klas sportowych, wymianie doświadczeń, możliwości udziału nauczycieli i trenerów w treningach pierwszych zespołów, ale również udziału wyróżniających się zawodników najstarszych roczników w treningach seniorów w celu podnoszenia umiejętności i adaptacji do gry w ekstraklasie. Trenerzy klubów seniorskich zostali zobowiązani do obserwacji i wyławiania młodych talentów pojawiających się na rozgrywkach centralnych pod kątem naboru do klas sportowych o profilu piłka ręczna do SSP3 i IV LO.

Porozumienie ma na celu wzmocnienie rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Elblągu, gdzie od lat ta dyscyplina stanowi o wizerunku sportowym miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zobacz także