siatkarki-braz

W pierwszych dniach maja w Krakowie, odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Nasze siatkarki odbyły długą drogę, aby znaleźć się w śród 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce. Pierwszym etapem były wojewódzkie eliminacje w Olsztynie, w których zajęły 1 miejsce i tym samym awansowały do dalszych rozgrywek.

Półfinały miały miejsce w Warszawie, gdzie po ciężkich zmaganiach nasza drużyna zajęła 3 miejsce, a zarazem wywalczyła awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

W Krakowie nasze siatkarki dały z siebie wszystko, ale zabrakło szczęścia w końcówkach setów. Kolejne mecze dały naszym siatkarkom 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej AMP. Natomiast jeśli chodzi o typy uczelni, to nasza drużyna zdobyła brązowy medal spośród wszystkich PWSZ w Polsce. Lepszymi okazały się być tylko PWSZ z Krosna i z Tarnowa.

Siatkarki PWSZ Elbląg wystąpiły w składzie: Justyna Bąk (kapitan), Izabella Wąsik, Joanna Cupisz, Marta Waszak, Katarzyna Szostak, Monika Tchórzewska, Karolina Gaworek, Magdalena Czapiewska, Anna Rzeszot.

Przekaż znajomym