SONY DSC

Wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie pięć osób, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie” i jedną pod wpływem narkotyków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyli 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. W akcji wzięło udział 17 policjantów i 1 funkcjonariusz straży granicznej. Łącznie skontrolowali oni 520 kierowców. Niestety, aż 5 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu z czego jeden w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo jeden kierujący był pod wpływem środków odurzających.

Podczas 24-godzinnej akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu elbląskiej policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się Mariusz Ch., który na ul. Lotniczej w Elblągu kierował samochodem marki Audi. 26-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Uwagę funkcjonariuszy Ruchu Drogowego zwróciła również 31-letnia Małgorzata K. – mieszkanka gminy Gronowo Elbląskie. Wczoraj na ul. Warszawskiej w Elblągu o godzinie 07.30 kierowała vw transporterem. Badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo Małgorzata K. nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierującym samochodami w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia a także zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującym pojazdami w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przekaż znajomym