Fot. nadesłane/Regionalne Centrum Wolontariatu

Fot. nadesłane/Regionalne Centrum Wolontariatu

10 października 2018 r. Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zakończyło zbiórkę okularów dla mieszkańców Afryki. Akcja zatytułowana „Czary mary okulary” jest prowadzona przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

W Afryce większość ludzi nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą. Brakuje tam specjalistów, sprzętu do badania wzroku, a koszt jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Dlatego okulary przysłane z Polski mogą pomóc wielu ludziom.

–  Zbieraliśmy okulary nowe jak i używane, korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Odzew był ogromny. W bardzo krótkim czasie, w ciągu  zaledwie 10 dni, udało się zebrać blisko 1000 par okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych ! A dokładnie były to 994 pary. Przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wielką moc ma zaangażowanie w pomaganie. Dzięki Nam wszystkim, życie w dalekiej Afryce nabierze barw, kształtów i stanie się lepsze – mówi Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Wszystkie okulary zostały starannie zapakowane i wysłane dziś do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” .

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki a byli to: 

Szkoła Podstawowa nr 18

Gimnazjum nr 6

Przedszkole nr 5

Zespół Szkół Gospodarczych

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2

Szkoła Podstawowa nr 6

Szkoła Podstawowa 25

MEDYK

Bufet Potrzeb

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1

Przedszkole nr 24

Przedszkole 31

Szkoła Podstawowa nr 15

Zespół Szkół Technicznych

III Liceum Ogólnokształcące

IV Liceum Ogólnokształcące

Przekaż znajomym