Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu odbyła się już kolejna akcja honorowego oddawania krwi.Tym razem pod hasłem: „… bo każda kropla jest ważna”. Na akcję z entuzjazmem odpowiedziało 28 uczniów oraz kilkoro nauczycieli. 21 uczniów oddawało swoją krew po raz pierwszy w życiu. Brawa za odwagę!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności. Krew to jedyny lek, którego nie można uzyskać syntetycznie.

– Podczas ostatniej akcji honorowego oddawania krwi udało nam się zebrać ponad 10 litrów krwi! Do tego uzbieraliśmy w ramach przygotowań do Czerwonokrzyskiej Gwiazdki: 37 czekolad i 173,31 zł. Dziękujemy każdemu, kto dzieli się swoją krwią. Wszystkim krwiodawcom oraz osobom zaangażowanym w organizację akcji składam serdeczne podziękowania – podsumowuje Jerzy Pędzisz, prezes HDK „Absolwent” przy ZSIŚiU.

Ze względu na to, że nie wszystkim chętnym uczniom udało się oddać krew, w lutym przyszłego roku odbędzie się kolejna akcja tego typu.

 

Przekaż znajomym