Zapraszamy!

Zapraszamy!

W tym tygodniu w klubie Mjazzga posłuchać można będzie jazzu, rosyjskiej poezji i dobrego rocka. We wtorek na scenie pojawi się Mike Parker’s Trio Theory z dwukrotnie nominowanym do nagrody Grammy bębniarzem. W środę przeniesiemy się do świata pieśni i ballad Bułata Okudżawy, a w niedzielę premierowo materiał z nowej płyty zaprezentuje rewelacyjna rock&rollowa grupa Fertile Hump, którą wspierać będzie zaproszony litewski zespół Shi Shi.

MIKE PARKER’S TRIO THEORY (USA/PL)

Razem grają jako trio jazzowe, inspirujące się mnogością stylów i gatunków muzycznych. Zarażają rockową energią, klasycznym odczuwaniem dynamiki, awangardową paletą nastrojów oraz rytmem i harmonią zaczerpniętą ze współczesnego jazzu. Tworzą muzykę oryginalną, świeżą i nieprzewidywalną, pełną poczucia humoru.

Frank Parker – pochodzi z Chicago, nominowany do 2 nagród muzycznych Grammy. Występował na 5 kontynentach z takimi artystami, jak: Roy Hargrove, Christ Potter, Freddie Hubbard, Benny Carter, Randy Brecker czy Joe Lovano.
Mike Parker – rodowity nowojorczyk, karierę rozpoczął w wieku 17 lat, występując w różnych klubach muzycznych Nowego Jorku. Koncertuje w Europie i USA, nagrał 2 płyty z własnym zespołem „Mike Parker’s Unified Theory”. Laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych. Występował z takimi artystami, jak: John Scofield, Christ Potter, Eric Harland, Scott Colley, i Reid Anderson.
Sławek Pezda – pochodzi z Kolbuszowej, absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest związany z zespołami: PeGaPoFo, Pezda/Gaweda Duo i The Flash! Zdobył liczne nagrody, m.in. podczas festiwalu Azoty Tarnow International Jazz Competition 2010 czy 2012 Baszta Jazz Festival.

MJAZZGA, 02-10-2018 godz. 20:15

Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

PIEŚNI I BALLADY BUŁATA OKUDŻAWY

„Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady” to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.
W maju 2017roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.
Program wykonują znani i wyjątkowo cenieni muzycy:
Piotr Kajetan Matczuk, Artur Chyb i Tomasz Imienowski

MJAZZGA, 03-10-2018 godz. 19:30

Bilety w cenie 30 zł

FERTILE HUMP / SHI SHI

Dali się już poznać jako doskonały zespół rockandrollowy. Koncerty grają żywiołowe i nikt nie wychodzi z nich w poczuciu niespełnienia. Dają czadu i świetnie się przy tym bawią. Frtile Hump wydali właśnie nowy album zarówno na kompakcie jak i na vinylu i z tej okazji ruszyli w trasę koncertową promującą to wydawnictwo zatytułowane „Kiss Kiss Or Bang Bang”.

Na swój koncert zaprosili też przyjaciółki z litewskiej grupy Shi Shi. Wygląda na to,że niedzielny wieczór spędzimy dość hałaśliwie, ale z wielkim uśmiechem na twarzy.

MJAZZGA, 07-10-2018 godz. 20:15

Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl
Następne koncerty:
10-10 Shaun Booker (USA blues)
18-10 Chassis/Veira/Mechanism (rock)
22-10 Shanna Waterstown (USA blues)
23-10 Wojtek Justyna TreeOH! (DE/A/P/PL jazz fusion)

Przekaż znajomym

    RelatedPost