Spotkanie odbędzie się w Hotelu Elbląg

Spotkanie odbędzie się w Hotelu Elbląg

Gościem kolejnej Elbląskiej Sceny Literackiej, która odbędzie się już 12 stycznia o godzinie 18.00 w Hotelu Elbląg, będzie Arco van Ieperen. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane utwory poetyckie w języku polskim, ale nie tylko. Ci, którzy znają tego wykładowcę elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, z pewnością nie będą zdziwieni wielojęzycznością autora, ale na pewno pozwolą się zaskoczyć jej nowym wymiarem.

Arco van Ieperen pochodzi z Holandii. Urodził się w Goudzie, a studiował najpierw ekonomię w Hadze, a następnie filologię angielską w Gdańsku. Aktualnie pisze pracę doktorską z literatury amerykańskiej. Na co dzień jest lektorem języka angielskiego w Instytucie Pedagogiczno-Językowym oraz Ekonomicznym elbląskiej PWSZ. W wolnym czasie pisze, czyta, działa w Alternatywnym Elbląskim Klubie Literackim i uczestniczy w … maratonach.

W 1996 r. wydał autorski tomik poezji pt. „De Tango Met Mijn Schaduw/Tango z moim cieniem”. Z wierszem „Stuffhof” wygrał Wojewódzki Turniej Jednego Wiersza w Alphen w 1995 roku. Publikował w holenderskiej „Rijn en Gouwe” w oraz w elbląskim „Tyglu”.

W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trójki dzieci. Podczas wieczoru będziemy mieli okazję poznać także najmłodszą poetkę z rodziny van Ieperen. Z pewnością będzie więc rodzinnie, wielojęzycznie, wielokulturowo i muzycznie, ale więcej szczegółów nie zdradzimy.

Stowarzyszenie Alternatywni oraz Hotel Elbląg serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

Agnieszka Kopczyńska

Stowarzyszenie Alternatywni

Przekaż znajomym