Fot. Marcin Brzóska

Fot. Marcin Brzóska

Już w najbliższą niedzielę – 10 lipca zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. W koncercie inaugurującym XIX Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2016, w programie zatytułowanym „Tango D’Amore”, wystąpi Artur Gotz, któremu towarzyszyć będą: Dariusz Igielski – akordeon, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa, Kacper Kaźmierski – perkusja. Wstęp wolny. 

Artur Gotz – m.in. aktor warszawskiego teatru „6 Piętro” oraz Teatru Nowego w Łodzi. Jako wokalista debiutował w krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami” w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej.. W ubiegłorocznym koncercie prezentował utwory ze swojej płyty „Mężczyzna prawie idealny” a na tegoroczny program składają się piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Bułata Okudżawy, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Usłyszycie Państwo piosenki m.in. „Addio pomidory”, a także „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”, „Ballada z trupem”, ”Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Nie dokazuj”, „Świat w obłokach”, „Polka kryminalna”. Jak mówi Artur Gotz – „prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny”.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.

Na widzów czeka też niespodzianka związana z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego a jak niespodzianka to i atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. początek koncertu godz. 17.00

Autorem zdjęcia jest Marcin Brzózka

Przekaż znajomym