Po pijaku lepiej nie jeździć!

Po pijaku lepiej nie jeździć!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego intensywnie pracowali w weekend,  który jest określany jako początek długiego majowego weekendu. Od piątku do niedzieli wykonano blisko tysiąc badań trzeźwości kierujących. Zatrzymano przy tym 5 osób, u których wynik badania był pozytywny.

Rekordzistą okazał się być 37-latek z Pasłęka. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, gdy jechał swoim mercedesem ul. Zwycięstwa w Pasłęku. Wcześniej spowodował kolizję i odjechał z miejsca. Policjanci zbadali 37-latka alkotestem. Wynik badania to nieco ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Osobowego mercedesa zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Inny nietrzeźwy to 49-latek zatrzymany minionej nocy przy ul. Ogólnej. Mężczyzna kierował golfem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami do września 2019 roku. Jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania zakazu górna granica kary wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.

Przekaż znajomym