Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

W czasie długiego majowego weekendu zwracajmy uwagę na nietypowe zachowania np. na obce osoby obce interesujące się mieszkaniem sąsiada, który akurat wyjechał. Pamiętajmy, że złodzieje mogą podszywać się pod przedstawicieli różnych zawodów. Jeżeli podejrzewamy, że dzieje się coś złego dzwońmy na policję pod nr 997.

Czas wypoczynku to czas szczególny. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo, swoje, swoich bliskich oraz sąsiadów. Jest to bowiem okres, w którym nie próżnują złodzieje i włamywacze, którzy wtedy właśnie chwytają się różnych metod, aby zdobyć wartościowe przedmioty lub pieniądze.

Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki.

Jeżeli w długi majowy weekend wybieramy się do rodziny lub znajomych pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my odpoczywamy, nie odpoczywają złodzieje. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia.

Przekaż znajomym