Elbląskie święto tańca

Elbląskie święto tańca

Do końca września można kupować promocyjne bilety na 17. edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP. Bilety na trybuny zakupione w kasie CSE „Światowid” w Elblągu kosztują 20 zł.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w dn. 14-16 października. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. To zawody gromadzące najlepszych tancerzy z ponad dwunastu krajów świata, którzy przez trzy dni rywalizują o Puchar Bałtyku, gwarantując widzom udział w widowisku na najwyższym poziomie. MFT „Baltic Cup” to nie tylko konkurencja, ale i gościnne występy gwiazd parkietu o światowej sławie.

– Po raz pierwszy podczas Festiwalu będą rozgrywane Otwarte Mistrzostwa Polski – czyli 22. Polish Open Championships – to zawody, w których udział mogą brać również pary z zagranicy – opowiada Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – W tym roku również nie zabraknie pokazów specjalnych, a najlepszych tancerzy będzie można oglądać podczas gali finałowej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę finałowe pary będą tańczyły do muzyki na żywo. Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna wraz z solistami.

Dodatkowo, od 12 do 14 października, czyli przed samym turniejem, odbędzie się międzynarodowy obóz szkoleniowy dla tancerzy z wysokiej klasy specjalistami z Włoch, Danii, Niemiec oraz Polski z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich. A 14 października odbędzie się Kongres dla sędziów Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Gościem Kongresu i MFT „BalticCup” będzie sekretarz generalny WDSF – Shawn Tay.

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w Hali Sportowo- Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 135. Cena biletu na trybuny to: 40 zł, do stolika: 60 zł w piątek i 100 zł w sobotę i niedzielę. Od 16 sierpnia do 30 września (lub do wyczerpania biletów promocyjnych) bilety na trybuny zakupione w kasie CSE „Światowid” w Elblągu będą kosztować 20 zł.

Sponsorem głównym Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP jest Grupa LOTOS S.A.

Przekaż znajomym