il.Ewa_Kozyra-Pawlak

Od 4 do 31 marca w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 (Galeria Spatium Novum) można oglądać wystawę „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej” udostępnioną przez Duński Instytutu Kultury w Warszawie. Wstęp wolny.

Wystawa prezentuje kopie ilustracji do różnych polskich wydań Baśni Andersena, znanych zarówno tym najstarszym, jak i najmłodszym czytelnikom. Zawiera m.in. ilustracje artystów takich jak: Jan Marcin Szancer, Janusz Stanny, Marian Murawski, Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak, Bogusław Orliński, Agnieszka Żelewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Katarzyna Derkacz-Gajewska, Elżbieta Wasiuczyńska.

Wystawa powstała we współpracy z Ambasadą RP w Kopenhadze i Związkiem Polskich Artystów Plastyków. W roku 2005 była prezentowana w Danii. Za użyczenie dziękujemy Duńskiemu Instytutowi Kultury w Warszawie. Dzięki współpracy z Instytutem w okresie marzec/czerwiec w bibliotece będą prezentowane też filmy duńskie dla dzieci i dorosłych (o terminach projekcji będziemy informować), odbędą się również warsztaty dla dzieci poświęcone baśniom Hansa Christiana Andersena.

Więcej informacji:

Dział Literatury Młodzieżowej

ul. św. Ducha 3-7

(55) 625 60 23

m.adamska@bibliotekaelblaska.pl

Przekaż znajomym