taniec-podium-mlodzi

Walc angielski, cha-cha, hip-hop, poleczka i macarena w wykonaniu najbardziej wdzięcznych, bo najmłodszych tancerzy będzie można zobaczyć na Pokazowym Turnieju Tańca Bażant, który odbędzie się w najbliższą sobotę (25 kwietnia).

Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” organizowany jest, co roku od kilkunastu lat. Podczas turnieju prezentują się dzieci, które swoją przygodę z tańcem rozpoczęły w bieżącym roku szkolnym. Wśród nich są elbląskie przedszkolaki oraz dzieci i młodzież, uczestnicząca w różnorodnych kursach tańca prowadzonych na terenie Elbląga. Bażant to ich pierwsza prezentacja przed publicznością, dlatego turniej jest zawsze pełen emocji.

– Trema i radość towarzyszą prezentacjom dzieci, które bardzo przeżywają swój pierwszy występ – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Nie inaczej jest z rodzicami uczestników, którzy niejednokrotnie występy oglądają ze łzami w oczach.

Podczas turnieju prezentowane są różnorodne tańce. Prym wiodą tańce towarzyskie takie jak walc angielski, walc wiedeński, cha-cha czy samba. Na turnieju będzie można też zobaczyć taniec nowoczesny w wykonaniu zespołu Blefik z CT „Promyk” oraz poleczkę czy macarenę.

Na Bażancie nie zabraknie pokazów bardziej doświadczonej pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.

Ze względu na zawsze liczną publiczność, turniej odbędzie się w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się o godz. 15:30. Zaprezentują się wówczas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu, Dziecięca Akademia Tańca z CT „Promyk” oraz zespół Blefik i dzieci uczęszczające na kurs tańca nowoczesnego w CT „Promyk”. Druga część rozpocznie się o godz. 17:30 i wówczas zaprezentują się przedszkolaki oraz kursanci tańca towarzyskiego. Turniej odbędzie się na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Organizatorami są Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Pokazowy Turniej Tańca Bażant realizowany jest w ramach zadania „Aktywny, sprawny, zdrowy” przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga.

Przekaż znajomym