Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W niedzielę (28.07.2019) w godzinach 08:30-16:00 w Elblągu i okolicach napotkać będzie na spore utrudnienia w ruchu drogowym. Obręb Starego Miasta, mostu unijnego jak i również Rubna będzie wyłączony z ruchu samochodowego. Wszystko za sprawą odbywającego się tego dnia w Elblągu Garmin Iron Triathlon Elbląg. 

W tym czasie zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy. W ww. godzinach wyłączone z ruchu będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna oraz zachodnia nitka ul. Robotniczej (od ronda na ul. Teatralnej do ul. Armii Krajowej). W godzinach 08:30-14:30, na czas trwania etapu kolarskiego zamknięte będą następujące ulice: Stawidłowa, Radomska, Most Unii Europejskiej, Mazurska (zachodnia nitka) oraz droga wojewódzka nr 503 na odcinku Elbląg – Kamionek Wielki.

W związku z zamknięciem Starego Miasta mieszkańcy oraz kibice proszeni są o korzystanie z parkingów usytuowanych poza terenem rozgrywania imprezy. Dla zawodników zostanie przygotowany parking na Wyspie Spichrzów.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępę Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

Ruchem kierować będą funkcjonariusze Policji, przedstawiciele organizatora oraz wolontariusze. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających trasę.

Przekaż znajomym