Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Dzięki zaangażowaniu widzów, firm oraz instytucji z Elbląga i Braniewa Kino Światowid zebrało pieniądze na wydanie książki o elbląskich kinach. Wciąż można dostarczać historie i zdjęcia, które zostaną zawarte w publikacji.

  • Zebrano 16 162 złotych, które przeznaczone zostaną na na opracowanie graficzne, skład, łamanie i wydruk publikacji.
  • Książka powstanie z okazji 55. urodzin Kina Światowid
  • Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w powstanie książki, Kino Światowid zaprasza do kontaktu

Zbiórka na wydanie książki pod roboczym tytułem: „Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane” została zorganizowana na portalu wspieram.to. Łącznie udało się zebrać 16 162 złotych. Była to pierwsza akcja crowdfundingowa przeprowadzona przez Kino Światowid.

– Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.– Zebrane środki przeznaczymy na opracowanie graficzne, skład, łamanie i wydruk publikacji.

Książka powstanie z okazji 55. urodzin Kina Światowid (te już we wrześniu!). Będzie opowiadać nie tylko o Światowidzie, ale także o innych kinach, które działały w Elblągu. W najlepszym czasie było ich nawet siedem jednocześnie.

– Oddamy głos widzom, obecnym i dawnym pracownikom. Światło dzienne ujrzą opowieści z kuchni kina. Zdjęcia, które leżą w archiwach i w domowych szufladach – zapowiadają pracownicy kina.

Planujemy, że książka będzie gotowa do końca roku. O poszczególnych etapach pracy nad nią kino będzie informowało na swoim profilu na Facebooku (facebook.com/KinoElblag)

Wciąż czekają na materiały

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w powstanie książki, Kino Światowid zaprasza do kontaktu. Pomysłodawcy wydania książki czekają na historie, opowieści i zdjęcia.

Skontaktować można:

– pod numerem telefonu: 55 611 20 56 (biuro kina);

– pisząc na adres mailowy: kino@swiatowid.elblag.pl

– przez Facebooka: facebook.com/KinoElblag

– osobiście w biurze kina w godzinach od 8:00 do 16:00: CSE Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, biuro kina (parter, pokój 26 b).

Przekaż znajomym