Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Już w nadchodzącą sobotę (8 lipca) przed elbląską publicznością zagra zespół Beltaine – jeden z bardziej oryginalnych i docenianych na polskiej scenie folkowej. Start godz. 20:00 na scenie przy Katedrze. 

Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.

Zespół powstał w 2002 r. w Katowicach, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie 7 muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz 2 albumy live. Trzy studyjne płyty („Rockhill”, „KoncenTrad”, „Tríú”) zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Przekaż znajomym