Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Choć od tegorocznego Biegu Piekarczyka minęły już ponad dwa tygodnie, to wielu jego uczestników nadal powraca myślami do największej imprezy biegowej w naszym mieście. Poniżej przedstawiamy relację wideo z tego wydarzenia.

Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników stanęło na starcie VII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który w tym roku odbył się 14 czerwca. Z tego grona najlepiej zaprezentował się Białorusin Henadz Verkawodkin. Zawodnik z Grodna, dystans dziesięciu kilometrów przebiegł w niespełna 32 minuty. Kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy Ihar Tsetserukoł i Aleksandr Kruhlenia. Już na mecie, zwycięzca biegu chwali nie tylko piękną trasę i ilość kibiców, ale także organizację całego przedsięwzięcia, zapowiadając że za rok ponownie postara się odwiedzić Elbląg.

– Jako organizatorów cieszy nas tak duża ilość pozytywnych opinii o największym elbląskim biegu ulicznym – informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Impreza przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale także zawodnikom z Polski i zagranicy, którzy już na mecie bardzo chwalili zarówno organizację biegu jak i urokliwą trasę prowadzącą ulicami Elbląga. Uczestnicy przekazywali nam także konstruktywne uwagi, które przyjęliśmy z pokorą. Trzeba je przeanalizować, by w przyszłym roku bieg stał na jeszcze wyższym poziomie.

Bieg Piekarczyka rozwija się z roku na rok o czym świadczyć może ilość biegaczy. W tym roku przekroczona została magiczna liczba pół tysiąca zgłoszeń. Największa impreza biegowa w mieście to także rywalizacja wśród dzieci i młodzieży oraz miłośników nordic walking. I choć emocje nie opadły jeszcze po tegorocznym starcie, organizatorzy imprezy już myślą o przyszłorocznym Biegu Piekarczyka, który ulicami Elbląga pobiegnie w niedzielę 12 czerwca.

– Zachęcamy do aktywności fizycznej nie tylko kilka tygodni przed Biegiem Piekarczyka, ale w ciągu całego roku – zachęca Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Odwiedzajmy elbląską Bażantarnię, gdzie mamy wspaniałe warunki do trenowania, twórzmy wspólne grupy biegaczy, po to by jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznego startu.

Organizatorzy Biegu Piekarczyka: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale firmy LABOSPORT Polska. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

 

 MOSiR

Przekaż znajomym