Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego

W niedzielę 26 lutego po raz pierwszy w Elblągu odbędzie się „Bieg Żołnierzy Wyklętych”. To bieg przełajowy po Bażantarni, w którym zawodnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą 1963 metry. Imprezą towarzyszącą będzie bieg na orientację. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Bieg na orientację (z mapą) rozpocznie się o godz. 10:00 – start wspólny z placu przy wiatach. Bieg przełajowy – również ze startu wspólnego – zaplanowano na godz. 10:30.

Klasyfikacja w obu startach będzie podzielona na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe (dziewczęta i chłopcy), gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz open (kobiety i mężczyźni). Dla uczestników przygotowano dyplomy, pamiątkowe medale, koszulki i nagrody rzeczowe.

Długość „Biegu Żołnierzy Wyklętych” – 1963 m – nie jest przypadkowa. Nawiązuje do sierżanta Józefa Franczaka, pseudonim Lalek, ostatniego z żołnierzy podziemia niepodległościowego. Franczak od 1949 roku samotnie ukrywał się przed funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa. Zginął w zasadzce w 1963 roku. Jednocześnie impreza będzie upamiętniała generała broni Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego (Honorowego Obywatela Elbląga).

Zgłoszenia do biegów będą przyjmowane do 20. lutego (poniedziałek), wystarczy wysłać maila na adres kazek14521@onet.pl (tel. 603 778 389) lubbolesaw.czechowski@interia.pl (tel..505 246 602). W zgłoszeniu należy zaznaczyć bieg i kategorię wiekową. Zapisy będą prowadzone także w dniu zawodów do godz. 9.30 przy muszli koncertowej. Ilość miejsc została ograniczona do 180 zawodników (decyduje kolejność zgłoszeń). Pozostałe osoby będą mogły startować w zawodach, ale poza konkursem.

Organizatorami biegu są: Stowarzyszenie Tu Elbląg, Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat nad zawodami objął Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Przekaż znajomym