Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Pokojowy bieg (Peace Run) w piątek, 29 czerwca, przebiegnie przez Elbląg i zawita do Elbląskiej Strefy Kibica.  Bieg każdego roku gości w ponad 49 krajach, na 5 kontynentach, jego główne przesłanie to rozwój harmonii świata, przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych. Do niesienia tych idei bieg nadaje się doskonale.

Trasa, na której znalazł się Elbląg wiedzie od Szczecina do Braniewa. Jest to bieg sztafetowy, niekomercyjny, bez nagród, trwa  około 8 godzin dziennie. Wśród uczestników są biegacze m.in. z Czech, Portugalii i Kirgistanu

W miastach, do których przybywa Peace Run dołączają lokalni biegacze. Nie inaczej będzie w Elblągu – w piątek, 29 czerwca, około godz. 14 biegacze zostaną powitani m.in. przez lekkoatletów Truso i biegaczy trenujących z Bogdanem Tołwińskim. Następnie ulicami Starego Miasta, Stoczniową, Teatralną przebiegną do Elbląskiej Strefy Kibica, gdzie około godz. 14.30 zaplanowano spotkanie z dziennikarzami. W jego trakcie biegacze opowiedzą o idei biegu i doświadczeniach z już przebytych etapów.

Zapraszamy wszystkich chcących powitać biegaczy Peace Run.

Więcej o Biegu: https://www.peacerun.org/pl/news/2018/0625/2913/

Przekaż znajomym