Fot. kadr z filmu

Fot. kadr z filmu

– W sobotę przed obiadem zapraszamy wszystkich młodych ciekawskich na mały DKF. Na ekranie film „Bociany”, a przed seansem opowiemy o tym jak ludzie od lat starają się uczynić kino jeszcze bardziej atrakcyjnym. Dodając do obrazu dźwięk, kolor, 3D…– zachęca Aleksandra Bielska z Kina Światowid.

22 października (sobota) o godz. 12:30 odbędzie się piąte spotkanie z cyklu Mały Dyskusyjny Klub Filmowy. Projekcję filmu „Bociany” poprzedzi lekcja pt. Atrakcje filmowe – jak urozmaicić seans filmowy?, którą poprowadzi Anna Balkiewicz.

Mały DKF to cykl nawiązujący do tradycji DKF-ów dla dorosłych widzów. Projekt jest realizowany od czerwca od grudnia 2016 roku. Program obejmuje siedem spotkań w ciągu roku. Każde z nich poświęcone jest konkretnemu tematowi, nawiązującemu do aktualnej oferty kinowej.

Film: Bociany

Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

Cena: 10 zł

Projekt pn. Mały DKF dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej.

Przekaż znajomym