Fot.  CSE "Światowid"

Fot. CSE „Światowid”

Taniec, zabawa, wycieczki – tak minął obóz pod hasłem „Postaw na taniec” organizowany dla miłośników tańca towarzyskiego.

Obóz odbył się w terminie 29 lipca – 7 sierpnia w Iławie i był skierowany do tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz dzieci, które chciały poznać tajniki tańca towarzyskiego. Udział w nim wzięło 40 osób. Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Jantar, które zrealizowało go przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Elbląg.

Codziennie rano uczestników obozu, instruktorzy budzili solidną rozgrzewką, która stawiała na nogi największych śpiochów. Zaraz po rozgrzewce i śniadaniu dzieci oraz młodzież brała udział w zajęciach z tańców standardowych i latynoamerykańskich.

Obok grupy zaawansowanej ćwiczyli też początkujący – dzieci i młodzież, która dopiero przygotowuje się do startu na turniejach tańca oraz dzieci, stawiające na obozie pierwsze kroki na parkiecie. Bez względu na zaawansowanie taneczne wszystkich uczestnikom zajęcia sprawiały dużą frajdę.  Poznawali oni nowe figury, kroki i rozwiązania choreograficzne, a także pracowali nad poprawą kondycji, poczuciem rytmu i wyrazem artystycznym. Zajęcia miały na celu odkrywanie i kształtowanie potencjału sportowego wśród tancerzy, przygotowanie ich do sezonu turniejowego oraz zachęcenie wśród nowych osób kontynuowanie tanecznej pasji w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”.

Poza tańcem dzieci miały zapewnione liczne atrakcje. Wzięły udział w dyskotekach i zabawach integracyjnych jak „Lotto”, „Mam talent”, „Just dance”, podchodach, grze francuskiej oraz rozgrywkach sportowych, takich jak turniej tenisa stołowego, wyścigi rzędów.  Na zaprzyjaźnionym ranczu w Windykach poza ogniskiem, każde dziecko mogło skorzystać z przejażdżki konnej, poskakać na trampolinie, a gdy pogoda nie dopisała skorzystać z atrakcji wodnych na iławskim basenie. Dzieci zwiedziły również skansen oraz hutę szkła w Olsztynku. Jak co roku odbyły się konkursy, w tym plastyczny pod  hasłem „Mój wymarzony strój taneczny”. Wieczorami po dniach pełnych wysiłku na dobranoc oglądały seanse filmowe.

A ostatniego wieczoru przed wyjazdem odbył się chrzest obozowy dla dzieci, które po raz pierwszy uczestniczyły w takim wyjeździe. Po nim każdy został pasowany na tancerza.

Na koniec odbyło się wielkie pakowanie i apel. Do Elbląga wszyscy obozowicze wrócili z uśmiechem na ustach.

 

Przekaż znajomym