dukaty

Firma E.Leclerc po raz kolejny zaangażowała się w pomoc potrzebującym dzieciom, tym razem przystępując do wspólnej akcji Mennicy Polskiej oraz Fundacji TVN Nie jesteś sam, podczas której zbierane będą fundusze na leczenie i rehabilitację dzieci będących pod opieką Fundacji TVN.

Cała reszta to szczęście to projekt polegający na zamianie reszty wydawanej przy kasach, podczas robienia zakupów, na Szczęśliwe Dukaty, które będą wspomagać chore dzieci. Każdy szczęśliwy dukat wprowadzony do powszechnego obiegu, generuje dochód, który w całości zostaje przekazany na dofinansowanie rehabilitacji dzieci cierpiących na porażenia mózgowe. Szczęśliwy Dukat to mosiężny krążek o wartości nominalnej 5zł i średnicy 27mm wyprodukowany specjalnie przez Mennicę Polską. Szczęśliwe Dukaty zostały zaprojektowane przez Gwiazdy TVN: Magdę Mołek, Kingę Rusin, Dorotę Wellman, Annę Maruszeczko, Marcina Prokopa oraz Bożenę Walter – Prezes Fundacji. Mają one wartość zarówno kolekcjonerską jak i monetarną oraz charytatywną.

Pomoc chorym dzieciom jest bardzo prosta. Wystarczy, że klienci E.Leclerc okażą swoje dobre serce podczas dokonywania codziennych zakupów i odbiorą zamiast reszty „Szczęśliwe Dukaty” a środki finansowe zasilą Fundację TVN Nie jesteś sam i pomogą w leczeniu.

Stałym i bardzo ważnym elementem prowadzonego przez E.Leclerc biznesu, jest społeczna odpowiedzialność. Dlatego, systematycznie włączamy się w szczytne akcje pomagania potrzebującym, bądź realizujemy autorskie projekty tego typu – mówi Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska. Po raz kolejny bez namysłu włączyliśmy się w pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i tym samym zachęcamy też naszych klientów do wsparcia tego programu i odbierania drobnej reszty z zakupów w postaci Szczęśliwych Dukatów – dodaje Jean-Philippe Magre.

Akcja swoim zasięgiem obejmuje cały teren Polski i potrwa od 18 stycznia do 18 marca bieżącego roku.

Informacja nadesłana

Przekaż znajomym