heweliunium

Wyprawa do wnętrza ziemi, spotkanie z Panem Kleksem, gra w piłkę globus, czy możliwość wygrania lotu balonem to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na Wielkie Otwarcie 2014 w Centrum Hewelianum. Pięć nowych interaktywnych wystaw po raz pierwszy udostępnionych będzie odwiedzającym w dniach 10 i 11 maja w godzinach od 10:00 do 17:00.

Motywem przewodnim imprezy, podobnie jak ekspozycji „Laboratorium Pana Kleksa”, będą bajki i wiersze Jana Brzechwy. Uroczyste otwarcie wystawy poprowadzi prezydent Paweł Adamowicz, który o godz. 12.00 w sobotę wspólnie z Katarzyną Figurą będą czytać dzieciom wiersze Brzechwy. W niedzielę, także w południe, twórczość poety zinterpretują aktorzy Tamara Arciuch-Szyc i Grzegorz Gzyl.

Dla najmłodszych przygotowano również grę plenerową inspirowaną bajkowym światem Brzechwy.

Magiczna podróż przez siedem kontynentów będzie możliwa dzięki wystawie „Dookoła Świata”. „Wehikuł Czasu. Zabawy z historią” pozwoli sprawdzić się w zadaniach bojowych, a „Łamigłówka” pokaże, że nauka matematyki może być zabawą. Z kolei w „Hewelianum bez Barier” śmiałków przywita duch Góry Gradowej.

W obydwa dni, około godz. 14.00 odwiedzający zapozują do zdjęcia grupowego, które następnie wyślemy im w formie pocztówki.

Odwiedzający w sobotę będą mogli wygrać lot balonem, a w niedzielę podziwiać ptaki drapieżne w locie. Dla dzieci przygotowano także zabawy z rysunkiem i piosenką.

Więcej informacji na www.hewelianu.pl

ul. Gradowa 6

80-802 Gdańsk

Przekaż znajomym