Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY w tym roku został zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu już po raz dziewiętnasty. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z uroczystym wręczeniem nagród, odbędzie się 10 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 261 prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

W konkursie wzięły udział 54 placówki – szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje z zakresu ceramiki.

W dniu 7 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:

  • Marta Derlukiewiecz-Kogut – etnolog
  • Hanna Laska –Kleimszmidt – kierownik Wirtualnego Centrum Kultury
  • Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
  • Urszula Jatkowska- specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa kulturowego
  • Paula Załuska – instruktor ds. edukacji kulturalnej CSE „Światowid”, sekretarz konkursu

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI:

I miejsce

Emilia Krzyżowska

II miejsce

Julia Płóciennik, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

III miejsce

Gabriela Sikorska, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk

Malwina Śliwińska, Pracownia Plastyczna STUDIO ACM w Gliwicach

Wyróżnienia

Mateusz Melnyczuk, Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie

Katarzyna Stańczyszyn, Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie

Oliwia Koperska, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

Julia Herbut, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu JUTRZENKA

Cyprian Maciąg

Antonina Krzywosz, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Karolina Baran, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Zosia Piaskowska, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Martyna Górka, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid’ w Elblągu

Dobrusia Weinke, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Andrea Obszańska, Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Klaudia Biernat, Polkowickie Centrum Animacji

Igor Maciejewski, Dębowski Ośrodek Kultury

Hanna Łoś, Kermeet Pracownia Ceramiczna w Szczecinie

Emilia Malosek, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu

Lilia Millis, Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

KATEGORIA MŁODZIEŻ:

I miejsce

Julia Trzepizur, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Weronika Sypuła, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

II miejsce

Kaja Piejdak, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Szymon Podobiński, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

III miejsce

Julia Mazur, Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowo

Magdalen Kluczkowska, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

Wyróżnienia:

Jesika Sarnowska, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Alicja Staniek, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej

Laura Myrlik, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

Natalia Machoń, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach

Agnieszka Nakonieczna, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

Jakub Kmicik, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

Adrian Pienczke

Karina Mościńska, Dębowski Ośrodek Kultury

KATEGORIA DOROŚLI

I miejsce

Anna Iwańczuk

Sylwia Skowronek, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku

II miejsce

Witosława Mrozik

Zofia Sosnowska, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach

III miejsce

Jolanta Kuler, Dębowski Ośrodek Kultury

Arletta Skowronek

Marta Borowska, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku

Agata Sznicer, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia:

Milena Strechlau

Sylwia Pienczke

Izabela Mikołajczewska

Tomasz Rybiński, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku

Grzegorz Ceniuk, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach

Piotr Kant, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Olsztynie

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XIX Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY.

Przekaż znajomym