Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaangażował się w nagłośnienie charytatywnego rajdu giżyckiego Stowarzyszenia SPORTLOVE GIŻYCKO . Niezwykła inicjatywa Cezarego Bogdańskiego z Giżycka polega na pokonaniu w sumie 600 km po szklaku GreenVelo, żeby zebrać fundusze na rehabilitację Piotra Łatacza.

Cezary Bogdański, w przeszłości komendant Straży Granicznej w Elblągu, ruszył dzisiaj (20 czerwca) w dwudniową podróż z Giżycka do Elbląga. Cezary, dwa lata temu po operacji krwiaka mózgu, poruszał się na wózku. Długotrwała rehabilitacja, ciężka praca i pomoc najbliższych sprawiła, że udało mu się odzyskać sprawność i dziś chce pomóc koledze ze szpitala. Udowadnia więc, że jest w formie i siada na rower, aby przejechać prawie 600 km w celu zebrania funduszy na rehabilitację Piotra.

Piotr natomiast dwa lata temu przeżył operację krwiaka mózgu oraz wtórny udar niedokrwienny pnia mózgu. Od tego czasu nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Aktualnie ciężko pracuje nad odzyskaniem sprawności lewej ręki. Marzy o tym, aby móc zagrać z córkami w piłkę i wrócić do pracy.

Więcej szczegółów i relacja z trasy pod tym linkiem.

W naszym mieście planuje pojawić się jutro, 21 czerwca około godziny 19:00. Jedzie ściśle szlakiem GreenVelo, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów do wyjechania mu naprzeciw.

Spotykamy się 21 czerwca o godzinie 18:00 na polanie z wiatami w Bażantarni aby ruszyć ,,pod prąd’’ szlakiem GrenVelo na spotkanie nieustraszonego rowerzysty ( Cezary Bogdański jedzie samotnie walcząc z dokuczliwym wiatrem i trudami długiej trasy).

Tekst. MOSiR/Stowarzyszenie SPORTLOVE

Przekaż znajomym