przedstawienie-szpital

– Chcieliśmy sprawić chorym dzieciom radość. Jeśli się udało – to jest dla nas najwspanialsza zapłata – powiedział krakowski aktor Andrzej Olszówka, który wspólnie ze swoja koleżanką Izabelą Sztuką wystąpił w czwartek ( 28 sierpnia) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu z przedstawieniem „Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych”.

Dzieci leczone w Oddziale Pediatrycznym obejrzały przedstawienie okraszone barwną scenografią, śpiewem i tańcem, ale przede wszystkim ogromną dawką dobrego humoru. Z pewnością oderwało je to od codziennej, szpitalnej monotonii, sprawiło, że goszcząc w magicznym świecie teatru mogły choć na trochę zapomnieć o bólu i niewygodach. Aktorzy krakowskiej agencji Prekursor Artystyczny: Izabela Sztuka i Andrzej Olszówka poprowadzili młodych widzów szlakiem wyprawy zabawnego Kapitana Pluska, który wyruszył w świat w poszukiwaniu przyjaciół.

– Dla nas to wielka frajda występować przed dziećmi. One są zawsze naszymi najsurowszymi recenzentami. Przed dziećmi nie można źle zagrać, one natychmiast to wyczuwają! – dzielił się po spektaklu swoimi spostrzeżeniami Kapitan Plusk, czyli pan Andrzej Olszówka.

Artyści krakowskiej agencji „Prekursor Artystyczny” od kilku lat wędrują ze swoimi spektaklami po całej niemal Polsce. Odwiedzają domy dziecka, dziecięce sanatoria czy szpitalne oddziały pediatryczne. Ich występy są bezpłatne. Pozostawiają po sobie nie tylko dobre wspomnienia, ale i prezenty dla dzieci. Jest to możliwe, bo taka radosna i potrzebna działalność cieszy się przychylnością licznych sponsorów z całego kraju. Elbląski spektakl mógł się odbyć dzięki życzliwości firmy Alstom. W imieniu naszych małych pacjentów serdecznie im dziękujemy.

Anna Kowalska

rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Przekaż znajomym