Wstęp wolny! Zapraszamy

Wstęp wolny! Zapraszamy

2 lipca o godz. 20:00 na scenie przy katedrze wystąpi grupa Chemia. Wokalistą tej rokowej formacji jest Mariusz Dyba, zwycięzca najnowszej edycji Idola, który na co dzień mieszka w Ornecie.

Chemia powstała w 2007 roku. Założycielem i liderem grupy jest Wojciech Balczun (gitara elektryczna). W 2010 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. Dobra Chemia. Wiosną 2012 roku w Vancouver grupa nagrała swój pierwszy minialbum zatytułowany In the Eye. Jesienią 2012 roku Chemia wyjechała do kanadyjskiego The Warehouse Studio, by rozpocząć nagrywanie trzeciego albumu studyjnego.

Na kolejny krążek trzeba było czekać do 2015 roku. Wtedy grupa nagrała album Let Me, który realizował Mike Fraser, wcześniej pracujący m.in. z Led Zeppelin, Metallicą, AC/DC czy Aerosmith.

W 2016 roku w zespole doszło do „zmian kadrowych”. Odszedł m.in. dotychczasowy wokalista Łukasz Drapała a jego miejsce zastąpił Mariusz Dyba finalista tegorocznego Idola.

Ciekawostka: lider Chemii, Wojciech Balczun, pochodzi z Elbląga. Zamiłowanie do muzyki łączy z pracą… menedżera. Obecnie rockman jest prezesem Kolei Ukraińskich, a wcześniej był m.in. prezesem PKP Cargo i prezesem rady nadzorczej LOT.

Więcej o zespole na stronie: http://www.chemiasound.com/en/

Przekaż znajomym