Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Przed nami ostatni dzień tegorocznego Święta Chleba. To ostatnia okazja by odwiedzić jarmark produktów regionalnych, spotkać się w obozie rycerskim lub posłuchać występów na scenie przy katedrze. Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z wczoraj.

Podczas drugiego dnia Święta Chleba każdy, kto odwiedził elbląską starówkę mógł skosztować pysznej grochówki przygotowanej na bazie przepisu, który ma ponad sto lat. Nie brakowało również doznań muzycznych i sportowych a to za sprawą występów na scenie oraz zmagań na smoczych łodziach. Najmłodsi mogli wybawić się w stregfach rozrywki oraz poznać tajniki programowania i robotyki a i ich rodzice w tym czasieodwiedzić stoiska wystawców.

Dziś zakończenie trzynastego Święta Chleba. Nie oznacza to jednak, że atrakcji będzie mniej. Nadal można odwiedzać jarmark produktów regionalnych, strefy programowania i robotyki, obóz rycerski i wesołe miasteczko. Panie mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych oraz oferty przygotowanej przez Wojewódzki Szpital Zespolony. Nie zabraknie również pysznej zupy gotowanej przez Elbląski Klub Szefów Kuchni. Tym razem ok 14:00 wydawany będzie żurek. Na zakończenie dnia odbędzie się prezentacja drużyny szczypiornistów KS Meble Wójcik a o doznania muzyczne zadbają zespoły: Pieśni i Tańca Malbork, Szalone Małolaty, Szwagry (od 12:30), Beltaine & Glendalough (o 16:30) oraz Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski Band z egzotyczną grupą taneczną (o 20:00). Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan dzisiejszego dnia.

 

Dziś  o 18:00 także spektakl „Fotograf” przygotowany przez wrocławski Teatr Na Bruku i Stowarzyszenie „Artyści Na Bruku”. Przedstawienie przygotowano w konwencji niemego kina. „Atelier fotograficzne w stylu retro i jego fotograf  czytający w myślach widzów – klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postacie filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu, który zaproszony staje się aktorem. Finezję i czar działania fotografa burzy zagadkowy asystent…”

NIEDZIELA – 2 września

9:00 – 20:00 Jarmark produktów regionalnych – wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztuka ludowa – Stare Miasto

9:00 – 20:00 Obóz rycerski – Bulwar Zygmunta Augusta

9:00 – 20:00 Wesołe miasteczko – Wyspa spichrzów

10:00 – 17:00 Mammobus – bezpłatne badania mammograficzne – ul. Stary Rynek

11:00 Wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni – ul. Stary Rynek

12:00 – 20:00 Strefa programowania i robotów – plac przy katedrze

12:00 – 20:00 Animacje dla dzieci – plac przy Katedrze

12:30 Występy zespołów: Pieśni i Tańca Malbork, Szalone Małolaty, Szwagry – scena przy katedrze

15:40 Prezentacja Klubu Sportowego Meble Wójcik Elbląg- scena przy katedrze

16:30 Koncert zespołu Beltaine & Glendalough – scena przy katedrze

20:00 Egzotyczna podróż – koncert Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski Band z egzotyczną grupą taneczną – scena przy katedrze.

Przekaż znajomym