cliver

Wszyscy żyjemy jeszcze weekendem majowym i związanymi z nim uciechami. Tymczasem już za tydzień – w piątek, w klubie Bollywood Bowling szykuje się kolejna impreza z muzyką disco. Tym razem na scenie wystąpi popularny zespół Cliver. Wjazd 10 złotych.

W tym dniu oprócz koncertu zespołu Cliver na spragnionych dobrych trunków czekają promocje na barze (Kamikadze – 10 złotych) oraz promocyjne godziny na piwo – happy hours za 15 złotych (od 21:00 do 22:30).

Grupa muzyczna Cliver została założona w 2002 roku z inicjatywy Cezarego Hajdackiego, głównego twórcy muzyki i tekstów oraz aranżacji piosenek. Pierwotnie zespół tworzyli: Czarek Hajdacki i Darek Szczepański, pół roku później dołączył do nich Arek Spociński, a w 2005 roku jego szeregi wsparł Jarek Szmigielski. Dobór imion jest czystym dziełem przypadku, dzięki czemu nie trudno zapamiętać jego skład.

Grupa Cliver zaistniała na rynku muzycznym dzięki udziałowi w castingu zorganizowanym przez zespół Weekend 2006 roku. Ich zmagania zostały zarejestrowane w programie „Uwaga. Kulisy sławy” emitowanym przez stację TVN. Właśnie w tym czasie powstała piosenka „Chodź kochanie (reaktywacja)”, której słowa i muzykę napisał Cezary Hajdacki (pierwsza wersja: „Chodź kochanie (odstaw wszystko)”) pod korektą Radosława Liszewskiego z zespołu Weekend. Kolejnym wielkim hitem stały się „Kanikuły” po Polsku, czyli „Zaufaj mi”, gdzie słowa są również dziełem Czarka. Wokal, który słyszymy w tej piosence, to głos Darka. Jarka możemy zobaczyć jako głównego bohatera teledysku lub usłyszeć w piosence „Inny świat”. Arka natomiast można posłuchać w utworze „Kropla łzy”, do której sam ułożył słowa.

We wrześniu 2007 roku zespół Cliver wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Kanikuły”. Z tego właśnie krążka pochodzą wszystkie wyżej wymienione utwory. Wydaniu płyty towarzyszył koncert w opolskim amfiteatrze na imprezie „Disco Vanila Party”, zorganizowany przez firmę Vanila Records, wydawcę pierwszej płyty zespołu CLIVER. Cliver.

W 2009 roku została wydana druga płyta p.t.: „Pokaż jak się kręcisz”, zawierająca tytułową piosenkę oraz takie hity jak: „Weekend playboya” czy „Nimfomanka” i „Ogrodnik”. Od 2009 roku grupa Cliver wspólpracuje z innymi zespołami, tworząc wspólnie utwory. Do duetu z zespołem MIG p.t.: „Pijemy do samego dna” został nakręcony teledysk, który cieszy się bardzo dużą popularnością.

Źródło: Facebook

Przekaż znajomym