pingwiny-z-madagaskaru

Dobre polskie filmy zdominowały repertuar Kina „Światowid”, ale nie brakuje także propozycji dla miłośników opery. W lutym na dwa spotkania zaprasza również Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka.

Tym, którzy wybierają się na „Ziarno Prawdy” z Robertem Więckiewiczem, „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą albo „Pingwiny z Madagaskaru” podpowiadamy, że filmy te grane są tylko do 12 lutego. Za to dzień później do repertuaru wchodzi „50 twarzy Greya”.

– To ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” uznawana jest za najszybciej sprzedającą się w historii literatury – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. – Film ten jest chyba najbardziej oczekiwaną premierą tego roku.

To właśnie na film „50 twarzy Greya” można wybrać się w Walentynki do kina. 14 lutego odbędzie się także kolejna transmisja w ramach The Metropolitan Opera.

– Będzie to pierwsza w historii kooprodukcja polsko-nowojorska. Tym razem na ekranie zagości dyptyk Mariusza Trelińskiego: „Jolanta” Piotra Czajkowskiego oraz „Zamek Sinobrodego” Béla Bartóka. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18.30 – mówi Natalia Piotrowska. – Na „Śpiewaków Norymberskich” zapraszamy 28 lutego.

Od 13 lutego na dużym ekranie będzie można obejrzeć animację „Baranek Shaun” oraz film „Kebab i Horoskop”.

– „Kebab i Horoskop” to pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Jaroszuka, to komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami – mówi Natalia Piotrowska. – Mamy także niespodziankę dla miłośników Tomasza Kota. Pod koniec miesiąca będzie można wybrać się na przezabawną komedię pt. „Disco Polo”.

Tym, którzy szukają ambitnych i ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii, a także lubią dyskutować, Kino „Światowid” proponuje spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

– Już 12 lutego pochylimy się nad kolejnym dziełem, które walczy o Oscara 2015 w kategorii Film Nieanglojęzyczny. Mowa o gruzińsko-estońskich „Mandarynkach”. Natomiast 26 lutego zapraszamy na wyjątkowy filmowy portret Nicka Cave’a ”20 000 dni na Ziemi” – dodaje Natalia Piotrowska.

Szczegółowy repertuar Kina „Światowid” można znaleźć na stronie: www.kino.swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym