Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Film o  dwóch nastolatkach, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nagroda za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu w Gdyni – film „Córki dancingu” w Kinie Światowid od 25 grudnia do  7 stycznia.

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

W głównych rolach: Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Marcin Kowalczyk i dwie młode aktorki: Marta Mazurek i Michalina Olszańska.

W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

„Córki dancingu” to bezkompromisowy, oryginalny i przede wszystkim kobiecy głos, który stanowi powiew świeżości dla musicalu i dla polskiego kina. Możecie go nie zaakceptować, jego estetyka może was zirytować. Ale… możecie też się w nim zakochać i pozwolić mu pożreć Wasze serca. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gra jest warta świeczki.

Karolina Stankiewicz, 40. Festiwal Filmowy w Gdyni, stopklatka.pl

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Przekaż znajomym