Fot. kadr z filmu

Fot. kadr z filmu

Guillermo del Toro, reżyser kultowego „Labiryntu fauna” oraz serii „Hellboy”, ponownie zabiera widzów w świat tajemnic, niepewności i nieustającego lęku, zapewniając równocześnie, że „duchów nie należy się bać, a źródłem horroru zawsze jest człowiek”. Mistrz kina grozy powraca w gotyckim horrorze „Crimson Peak. Wzgórze krwi”.  Kino Światowid zaprasza od 6 do 19 listopada.

Po rodzinnej tragedii młoda pisarka (Mia Wasikowska) trafia do mrocznego domu, którego ściany pamiętają duchy przeszłości, a jej nowy mąż – sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) nie jest tym, za kogo się podawał. Rzecz dzieje się w mrokach XIX wieku, w zimnym, górzystym hrabstwie Cumberland.

W liście skierowanym do prasy, reżyser wyznał, że starał się przywrócić gotyckiemu romansowi należne mu w kinie miejsce – „Crimson Peak. Wzgórze krwi” to miejsce piękne i porażające. Poznamy postacie, które stapiają się z mrocznym bogactwem otoczenia, będąc zarazem odbiciem własnej psychologicznej głębi. Ale ważne jest także to, co możemy zobaczyć – pyszne, wysmakowane kostiumy, jakich dawno nie widziało kino. Wizualne piękno tego obrazu czyni go jednym z moich dzieł, które pokochałem najbardziej.

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Przekaż znajomym