fot. KMP Elbląg

fot. KMP Elbląg

Przed nami ferie zimowe – czas odpoczynku od nauki. Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące dwa tygodnie. Kiedy dzieci będą wypoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, policjanci zadbają o ich bezpieczeństwo w ramach działań „Bezpieczne ferie 2018”. Spotkania z dziećmi, rozmowy o bezpiecznych zachowaniach, kontrole autokarów i nadzór nad ruchem drogowym – tak w skrócie będzie wyglądała praca policjantów.

Zimowe ferie to także czas wyjazdów najmłodszych i młodzieży na różne formy zorganizowanego wypoczynku. Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego organizuje kontrole autokarów.

Policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wydzielą dodatkowe patrole, które będą kontrolować autokary wyjeżdżające z dziećmi i młodzieżą na zimowy wypoczynek.

– Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także stan techniczny autokaru – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 6 autokarów dziennie.

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów proszeni są o zgłaszanie policji autokarów do kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem. Najlepiej zrobić to dzwoniąc pod nr tel.: 55 230 15 99

Przekaż znajomym