Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W najbliższy weekend w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty.

Pomosty to ostatni turniej w sezonie tanecznym i ostatnia szansa na uzyskanie punktów, które prowadzą do zdobycie wyższej klasy tanecznej. W turnieju rywalizować będą dzieci, młodzież oraz pary seniorskie. W sobotę, 3 czerwca o godz. 17:00 będzie można zobaczyć rywalizację par seniorskich. Główny turniej odbędzie się w niedziele, 4 czerwca od godz. 10:30 i zaprezentują się na nim tancerze od klasy H do klasy B.

– Na chwilę obecną na turniej zgłoszone są 104 pary – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Na zgłoszenia czekamy do dnia jutrzejszego. Sytuacja może się znacznie zmienić ponieważ tancerze zazwyczaj zgłaszają się na ostatnią chwile.

Obecnie wśród zgłoszonych zawodników są pary z Warszawy, Szczecina, Nowego Targu, Ostródy, Gdańska, Iławy, Tczewa, Bydgoszczy, Żukowa, Gdyni, Łomży, Ełku, Olsztyna, Elbląga i Chojnic. Pary rywalizować będą o miejsca na podium w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim, a młodsi zawodnicy w kombinacji obu stylów.

Turniej został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Komunikat dla tancerzy i widzów

W związku z odbywającym się w tym samym dniu ulicznym Biegiem Piekarczyka dojazd do CSE Światowid będzie niemożliwy od strony ul. Teatralnej!

Organizator zaleca:

Dojazd od strony Gdańska ulicami Brzeską i Płk. Dąbka,

Dojazd od strony Malborka ulicami Tysiąclecia, Hetmańską i 12 lutego,

Dojazd od strony Warszawy bez utrudnień.

Przekaż znajomym