zakaz-kompieli

Warto dostosować się do poleceń

Wakacje powoli zbliżają się do końca. Lecz przed nami jeszcze nieco ponad trzy tygodnie sierpnia a co za tym idzie, kolejne przypadki skrajnej głupoty – bo inaczej nazwać tego nie można, w wykonaniu wypoczywających nad wodą. Ratownicy apelują – chcecie wrócić z urlopu żywi, nie bagatelizujcie znaków i ostrzeżeń.

W minioną niedzielę nad morzem zaginęły dwie dziewczynki 11 – i 7 -latka. Obie mimo zakazu i wywieszonej czerwonej flagi kąpały się z dorosłymi w Bałtyku. Niestety, one już do szkolnych ław nie wrócą.

– Czerwona flaga oraz zakaz kąpieli nie jest wymysłem i fanaberią służb strzegących bezpieczeństwa nad morzem. Zarówno flaga i zakaz wywieszony jest w konkretnym celu – ze względu na czyhające niebezpieczeństwo. Lekceważąc te znaki, narażamy siebie i swoich najbliższych na bardzo duże niebezpieczeństwo, które może przerodzić się w tragedię – apelują ratownicy.

Pamiętajmy! Nasze i naszych najbliższych bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Jeśli będziemy stosować się do oznakowania i poleceń służb, może nie zaznamy uczucia kąpieli w morzu, ale przynajmniej wrócimy w komplecie do domu.

Przekaż znajomym