pttk-spacery

Już w najbliższą sobotę (7 czerwca) odbędzie się czwarta w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Uczestnicy przejdą „Tropem bażanta po Bażantarni”. Zbiórka o godz. 10.00, przy Muszli Koncertowej

Już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10.00 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.Organizatorem 4. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu.

Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Tropem bażanta po Bażantarni”. Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Jolanta Kałabun. Zakończeniem spotkania będzie ognisko z kiełbaskami przygotowanymi przez Restauracje Myśliwską. W trakcie spaceru uczestnicy zwiedzą także Pałac Augusta Abbega, czyli obecnie siedzibę Nadleśnictwa Elbląg.

W trakcie spacerówchętni zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 25 października podczas uroczystego podsumowania 4. edycji „Sobót z przewodnikiem”.

W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu Elbląga odbędzie się aż 15 spacerów! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronęinternetowąlub osobiście do Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Świętuj z przewodnikami 777-lecie Elbląga.  Odkryj na nowo historię miasta.

Leszek Marcinkowski

Prezes Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego

Przekaż znajomym

    RelatedPost