Na zdjęciu: Marta Fitowska, laureatka poprzedniej edycji festiwalu

Na zdjęciu: Marta Fitowska, laureatka poprzedniej edycji festiwalu

Tych, którzy chcą posłuchać młodych, utalentowanych recytatorów i wokalistów, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na otwarte przesłuchania do XXI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Wystąpienia rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00.

Uczestnicy wezmą udział w dwóch konkursowych kategoriach: piosenki poetyckiej i recytacji.

– Wśród nich znajdą się laureaci różnych festiwali poetyckich i literackich, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także osoby, które miały już okazję występować w poprzednich edycjach OFFS „…czy to jest kochanie?” – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS „…czy to jest kochanie?”. – To także idealna okazja dla debiutantów na zaprezentowanie się szerszej publiczności i postawienie pierwszego kroku w realizacji swoich marzeń.

Przesłuchanie recytatorów rozpocznie się o godzinie 10:00 na Scenie Na Piętrze. Udział weźmie 19 uczestników, którzy przygotowali wiersze Szymborskiej, Leśmiana, Asnyka czy Witkacego. Regulamin dopuszcza również polskie tłumaczenia zagranicznej poezji i prozy, stąd usłyszymy także przekłady „Ojca Chrzestnego” i „Kubusia Puchatka”.

O godzinie 16:00 w Dużej Sali „Kina Światowid” odbędzie się prezentacja konkursowa w kategorii piosenki poetyckiej. Udział weźmie 14 wokalistów oraz jeden zespół. Część z nich zaprezentuje publiczności własny repertuar, a pozostali wystąpią do słów m.in. Osieckiej, Kofty i Brela. Będziemy mogli także usłyszeć muzyczną interpretację IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Uczestnicy będą mieli przyjemność wystąpić przed trzyosobowym zespołem jurorskim, który na bieżąco będzie oceniał ich umiejętności. W jury zasiądą wokalistka Joanna Lewandowska, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik, a także aktor teatralny i telewizyjny Krzysztof Wieszczek.

Festiwal zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 18:00. Usłyszymy na niej koncert najlepszych uczestników konkursu, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi Zbigniew Wodecki.

Sebastian Czarnecki

Przekaż znajomym