Fot. Anna Ewa Klimowicz

Fot. Anna Ewa Klimowicz

Dominika Lewicka-Klucznik to uznana i nagradzana poetka, redaktorka książek, animatorka kulturalna, autorka i realizatorka wielu projektów literackich, prezeska Stowarzyszenia Alternatywni, za sprawą którego Elbląg zamienia się we wrześniu w literacką stolicę Polski. Zanim jednak Festiwal opanuje miasto, zapraszamy na spotkanie z Dominiką do Biblioteki Elbląskiej, które odbędzie się w środę, 12 września, o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha”. Wstęp wolny.

Dlaczego w środowy, wrześniowy wieczór zapraszamy cię na rozmowę o poezji? Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, opadające z drzew liście nastrajają bardzo poetycko nie tylko amatorów poezji, ale również wszystkich tych, którzy podchodzą do rzeczywistości refleksyjnie i uważnie. Po drugie, chcemy ci pokazać, że poezja może być pisana o prawdziwym życiu, bez patosu, bez nadmiaru emocjonalności. Poezja może być wiarygodną, piękną i wciągającą opowieścią – nie mniej frapującą niż proza. Tylko trzeba znaleźć pewien klucz. Będziemy go razem szukać. Po trzecie, chcemy cię zapoznać z twórczością kogoś, o kim jeszcze nieraz usłyszysz.

O wielu aspektach swojego życia i twórczości opowie Dominika Lewicka-Klucznik.

Porozmawiamy z nią o poezji i o tym, dlaczego nie warto się jej bać. Razem przekroczymy granicę wiersza i utworu prozatorskiego, emocji i działania, krzyku i (czasem bolesnej) konfrontacji z rzeczywistością. Na koniec spodziewaj się zupełnie czegoś innego niż to, co kojarzy ci się z poezją i literaturą w ogóle. – tak do udziału w wydarzeniu zachęca Agnieszka Kopczyńska z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, która poprowadzi spotkanie w bibliotece.

Zapraszamy w środę, 12 września, o godzinie 18.00 do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. To nie będzie zwykła rozmowa o literaturze!

Dominika Lewicka-Klucznik jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i turniejów jednego wiersza. W 2013 wydała debiutancki tomik poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski. W 2016 roku odebrała nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność, a III Festiwal Literatury Wielorzecze organizowany przez Stowarzyszenie Alternatywni, którego jest prezeską, został uhonorowany nagrodą Wydarzenie Roku. W 2016 roku wydała drugi tomik poetycki „Limit na cuda” w serii wydawniczej Biblioteka na Krechę tom X, który otrzymał nagrodę Elbląska Książka Roku.

Przekaż znajomym