Spotkania będą odbywać się o godz. 11.00 na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”.Wstęp wolny.

Spotkania będą odbywać się o godz. 11.00 na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”.Wstęp wolny.

Czytanie bajek to nie tylko doskonała rozrywka, to także pobudzanie dziecięcej wyobraźni, uczenie myślenia i wpływanie na rozwój intelektualny maluchów. Przed nami kolejny cykl spotkań z bajką czytaną. Od września do grudnia, raz w miesiącu będziemy spotykać się na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid” by najmłodsi mogli odpocząć od telewizji i wejść w magiczny świat wyobraźni. Wstęp wolny.

Głównym założeniem „Bajkowego weekendu dla najmłodszych” jest przybliżenie dzieciom bajki czytanej, pobudzenie ich wyobraźni, pokazanie, że czytane historie mogą być równie fascynujące, a nawet ciekawsze, niż te ekranizowane. Spotkania to doskonała okazja, żeby pokazać dzieciom, że wszystko, co nas otacza, może być magiczne i bajkowe. A to, jak postrzegamy ludzi, rzeczy i świat zależy tylko od nas…

– Spotkania z bajką czytaną dla najmłodszych organizujemy od 10 lat. Bywały lata, w których na te działania otrzymywaliśmy dotacje z Ministerstwa Kultury, kilka ostatnich edycji organizujemy sami bo widzimy, jak ważne i potrzebne jest to działanie – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator przedsięwzięcia. – Przez te lata ani cel, ani środki realizacji się nie zdewaluowały wręcz przeciwnie dziś istnieje jeszcze większa potrzeba realizacji takich spotkań.

Czytanie bajek najmłodszym poszerza ich słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli zgodne z zasadami gramatyki, uczy słuchać, rozwija wyobraźnię, dostarcza nowych informacji o świecie. Dzięki czytaniu dziecko szybciej przyswaja sobie takie pojęcia abstrakcyjne jak: miłość, przyjaźń i współczucie, które w książkach są pokazane w konkretnych sytuacjach. Codzienne czytanie maluchom rozwija ich język, który stanowi podstawę myślenia, w tym również myślenia matematycznego. Dziecko, słuchając czytanej bajki, nabywa umiejętności uogólniania, porównywania i wnioskowania. Ma szansę poznać doświadczenia, które wykraczają poza świat spotykany na co dzień.

CSE „Światowid” zaprasza na spotkania dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z opiekunami. Terminy spotkań: 17 września, 8 października, 5 listopada oraz 10 grudnia.

Spotkania będą odbywać się o godz. 11.00 na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”.Wstęp wolny.

Przekaż znajomym