Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na kolejną sesję jazzową do Klubu Środowisk Twórczych Krypta we wtorek 17 listopada na godz. 20.00. Po raz pierwszy w Krypcie zagra wizrtuoz gitary akustycznej Dario Alberti. Towarzyszyć mu będą: Dawid Lipka – trąbka, Maciej Sadowski – kontrabas i Tomasz Koper – perkusja.

Dario Alberti urodził się we Włoszech w Brestii. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 13 zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze i to właśnie dla niej porzucił instrumenty klawiszowe. W wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii, postanowił poświęcić się nauce jazzu. Grał z muzykami klasy Sandro Gibelliniego, Carmello Leotty, Elisy Rovidy i Valerio Abeni, w Polsce często gra z Tymonem Tymańskim.

Dario Alberti po raz pierwszy przybył do Polski w 2012 roku. Tutaj, jak twierdzi, spotkał najbardziej inspirujących artystów w swoim życiu. Z tegoż powodu zakochał się w Polsce i polskiej muzyce.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Krypta serdecznie zapraszają na ten wyjątkowy wieczór.

Jam session odbywa się w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym