Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na ostatni już koncert „XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017”. Już w najbliższą niedzielę – 06 sierpnia, zapraszamy do wysłuchania wyjątkowego koncertu „DepeszBląg”, czyli zdarzenia muzycznego, w którym czwórka ludzi z Elbląga gra piosenki grupy „Depeche Mode” w swój własny, nieprzewidywalny sposób.

  • „DepeszBląg” to: Paweł Koszyński – śpiew; Bartek Krzywda – klawisze; Szymon Zuehlke – saksofon barytonowy; Paweł Batycki – perkusja.
  • W graniu „DepeszBląga” można usłyszeć blues, jazz, folk, a z drugiej strony także swobodną zabawę z dźwiękiem i formą.
  • Na to wspólne popołudnie zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. Początek koncertu o godz. 17.00, wstęp wolny.

 

Jak mówią członkowie zespołu: „zdarzyło się ONO w wyniku wielkiej miłości pewnego klawiszowca do muzyki DM, która wywarła na niego wielki wpływ, ukształtowała go muzycznie i towarzyszy mu od zawsze. Na scenie są cztery osoby. Śpiewak, barytonowy saksofonista, bębniarz i klawiaturnik. Skład brzmi oryginalnie już na „dzień dobry”, bo linia basowa układa się z pianina boogie – woogie i barytonu, który gra z energią porównywalną z sygnałem dźwiękowym transatlantyckiego tankowca. Perkusista również nie bawi się w sentymenty, tylko pulsuje konkretnie i z zadziorem. Na wierzchu jest „Koszyk”. To nietuzinkowa i nie dająca się wtłoczyć w żadne ramy postać, prezentująca swój własny i dojrzały styl śpiewania. Bard, aktor, komentator codzienności, poeta i satyryk. Na scenie nieprzewidywalny i charyzmatyczny. Zespół gra z rockowym zacięciem ale element improwizacji jest tu wszechobecny. W graniu „DepeszBląga” można usłyszeć blues, jazz, folk, a z drugiej strony także swobodną zabawę z dźwiękiem i formą. Energia ze sceny szybko zaczyna rezonować z publicznością. Każdy fan „Depeche Mode” wzruszy się ale muzycy stawiają na kopercie z napisem „Depeche Mode” swoją pieczątkę. Dużo dzieje się z harmonią, rytmem, mamy sporo dźwiękowych niespodzianek i zakrętów, po których następuje wjazd na prostą, szybką autostradę. Zdarza się czasem niekontrolowany skok w przepaść ale zawsze z miękkim, przyjemnym lądowaniem na fermacie.”

Paweł Koszyński – karierę muzyczną rozpoczynał u boku Ryszarda Rynkowskiego i Jacka Cygana, z którymi był muzycznie związany do końca 1994 roku. Od 1994 roku pomagał w budowie zespołu BUZU SQUAD a także czynnie pomagał przy tworzeniu nowych utworów dla takich zespołów jak : ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY , KOMBI czy VOO VOO.Od roku 2007 twórca grupy rockowej LOJALNY TONY.Liczne wyjazdy do Czech owocują nawiązaniem współpracy z Jaromirem Nohavicą i Karlem Plichalem.Niesamowity talent wokalny Czesi przyjmują na licznych koncertach w Ostravie, Brnie a nawet Karlovych Varach owacjami na stojąco. Razem z Jaromirem tworzą nieformalne towarzystwo przyjaźni czesko-polskiej.2009 rok to nawiązanie współpracy z włoskojęzycznymi piosenkarzami i wspólne koncerty w Neapolu, Mediolanie i Pescarze z Tizziano Ferro oraz Erosem Ramazotti. Przez kilka lat poddaje się pracy zawodowej i biznesowi aby po ponad 8 latach przerwy scenicznej zafascynowany aranżacjami Bartka Krzywdy i profesjonalizmem muzyków związanych z grupą Paweł zgadza się wziąć udział w projekcie DEPESZBLĄG.

Bartek Krzywda absolwent Liceum Muzyczne w Elblągu w klasie perkusji. Aktywnie działa na rzecz popularyzacji jazzu – jest współorganizatorem i uczestnikiem cyklicznych koncertów jazzowych. Jest autorem wielu projektów muzycznych m.in.: Niemen bluesowo-jazzowo, Wieczorki muzyczne w „Studni”, Agnieszka Osiecka i jazz.

Prowadzi grupy grające, jego autorskie projekty: EleFunk, MG Group, Krzywda Trio, Specjal Jazz Quartet, Pies. Gra również z innymi muzykami jazzowymi z Elbląga, regionu i całej Polski. Współorganizował działalność muzyczną w elbląskim Klubie „Studnia”, a następnie cykliczne jazzowe jam sessions w Klubie Środowisk Twórczych „Krypta”. Organizował również koncerty tematyczne w Klubie „Mimoza” na elbląskiej starówce. Swoją działalność rozszerza o elementy pracy studyjnej i producenckiej. Współpracuje z zespołem wokalnym „Szalone Małolaty” z Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, aranżując utwory i nagrywając półplaybacki we własnym studio (np. koncert kolęd). Jest również instruktorem muzyki (uczy śpiewu i gry na fortepianie).

Szymon Zuehlke – saksofonista i kompozytor. Zdobywca nagrody indywidualnej dla najlepszego instrumentalisty Festiwalu Młodych Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni. Jego autorska płyta „Ulica Baranowa” (wydana w jednym egzemplarzu) zyskała wielkie uznanie muzyków, zainteresowanie słuchaczy, a koncert z promocją jego muzyki podczas festiwalu Jazzbląg cieszył się wyjątkowym aplauzem publiczności.

Paweł Batycki – perkusista. Członek legendarnej elbląskiej supergrupy „Kaszmir”, która w latach 80′ narobiła sporo zamieszania w świecie polskiego rocka, występując na Opolskim Festiwalu Piosenki. Obecnie gra w zespole Tomka Steńczyka oraz „DepeszBląg”.

 

Przekaż znajomym