Będzie się działo

Będzie się działo

Choć do tegorocznego święta Elbląga pozostał jeszcze ponad miesiąc, to już dziś poznaliśmy gwiazdy, które wystąpią dla elblążan na Wyspie Spichrzów. W tym roku oprócz tradycyjnego już dnia z muzyką klasyczną na scenie zagrają m.in. IRA, Poparzeni Kawą Trzy, Afromental, Grubson, Grzegorz Hyzy oraz Dj Adamus.

Muzyczny akcent Dni Elbląga

– Tegoroczne Dni Elbląga rozpoczną się 23 czerwca i potrwają trzy dni. Tradycyjnie święto naszego miasta odbywa się w ostatni weekend czerwca – jeszcze przed sezonem wakacyjnym, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział. Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy dla elblążan bogaty program obchodów i z pewnością, każdy powinien znaleźć coś dla siebie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Pierwszy dzień, to zarówno start wesołego miasteczka, które czynne będzie przez całe Dni Elbląga oraz strefa Specjala dla starszych i młodszych. Tego dnia na scenie zaprezentują się: Afromental (godz. 18:00), Poparzeni Kawą Trzy (godz. 20:00) oraz Ira (godz. 22:00).

W sobotę (podobnie jak w piątek) w samo południe na Wyspie Spichrzów czekać będzie na odwiedzających wesołe miasteczko a w nim m.in.. karuzela Booster, karuzela Break Dance, Autodrom, Kolejka Dragon. Po godzinie 16:00 ruszy Strefa Specjala z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W tym samym czasie (tj. od 16:00) na scenie rozpocznie swój występ Bartek Krzywda z zespołem z projektem DepeszBląg. O 17:00 na scenie pojawią się Brathanki. Następnie zagrają: Grzegorz Hyży (19:00), Grubson (21:00) a o 23.10 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami z Dj Adamusem. W tym roku o 23:00 zaplanowano również pokaz sztucznych ogni.

Sobota, to również dzień, w którym odbędzie się Puchar Polski w Nordic Walking (w Bażantarni), po mieście będzie można się przejechać zabytkowym tramwajem a na starówce odbywać się będzie plener rysunkowy. Tradycyjnie już zorganizowane zostaną także Dni otwarte elbląskiego browaru, lecz jak zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor, w tym roku browar szykuje małą niespodziankę dla odwiedzających i trwają przymiarki, by zwiedzanie odbyło się w nieco innej formie niż dotychczas.

– Ten dzień, kiedy odwiedzają nas elblążanie, nasi konsumenci, jest dla nas browaru świętem. Mamy okazję z nimi porozmawiać, pokazać jak wygląda nasza praca oraz poznać ich opinie – a to, dla nas bardzo cenne – mówił w rozmowie z nami dyrektor browaru Jacek Sawicki. – W tym roku, choć nie chcę jeszcze do końca zdradzać szczegółów, planujemy by coroczne zwiedzanie browaru odbyło się w nieco innej formie – np. w innych godzinach, tak by było jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających. Szczegóły jeszcze dogrywamy i podamy do wiadomości już niebawem. W kolejnych latach, chcemy zachować tę tradycję wizyt elblążan w naszym zakładzie, lecz nieco ją uatrakcyjniać, by z roku na rok zechciało nas odwiedzać coraz więcej osób – dodaje dyrektor.

Ostatni dzień (25 czerwca – niedziela), to przeniesienie sceny głównej z Wyspy Spichrzów na Plac przy Katedrze i koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wraz z Bellezza Opera Trio. W tym dniu zaprezentowane zostaną najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej.

W tym dniu odbędzie się również szereg atrakcji dodatkowych. Na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się Festiwal Sportów Wodnych (13:00 do 16:00), na starówce będzie miało miejsce Forum Inicjatyw Pozarządowych (od 12:00 do 15:00), w firmie GE Power przy ul. Stoczniowej i Dolnej odbędą się Drzwi Otwarte (od. Godz. 10:00 do 14:00) a na Targowisku Miejskim przy ul. Płk. Dąbka odbędzie się XXXX Konkurs o Miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego (od 9:00 do 14:00).
– Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa we wszystkich w przygotowanych przez nas wydarzeniach oraz do obserwowania miejskiego profilu na Facebooku oraz w specjalnym wydarzeniu, gdzie publikować będziemy na bieżąco wszystkie informacje dotyczące tegorocznych Dni Elbląga – zachęca Adam Jocz, Dyrektor Promocji i Kultury.

Przekaż znajomym